Dezynfekcja, Hurtownia Medyczna, Jednorazowe Produkty Medyczne

Zastosowanie i Skuteczność Bójcza Chusteczek Alkoholowych

Alkoholowe chusteczki - produkt medyczny do dezynfekcji powierzchni PDI Super Sani Cloth Universal

O skuteczności bójczej chusteczek alkoholowych przeznaczonych do dezynfekcji, bazujących na 70% roztworze propan-2-olu, wiemy wiele. Przede wszystkim na podstawie przeprowadzonych specjalistycznych badań laboratoryjnych. Większość produktów na bazie tego składnika dopuszczona została do obrotu, w celu wyeliminowania szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

W dzisiejszej publikacji przybliżymy kluczowe parametry, którymi warto się kierować. A świadomie wybierając profesjonalny produkt na bazie alkoholu, mamy konkretny wpływ na jego jakość, przeznaczenie i profesjonalne zastosowanie. Jako przykład posłużą nam chusteczki z linii Healthcare brytyjskiego producenta PDI EMEA.

Skład chusteczek alkoholowych brytyjskiego producenta PDI Healthcare ?

SUPER Sani-Cloth ® PLUS – jak większość chusteczek alkoholowych bazuje na 70 % roztworze propan-2-olu, ale zastosowanie drugiej substancji – czwartorzędowych związków amoniowych, zdecydowanie zwiększa ich efektywność.
To dzięki zastosowanym substancjom, produkt osiąga maksymalną skuteczność,  jest gotowy do natychmiastowego użycia, nie wymaga aktywacji i nie pozostawia smug na powierzchniach.

Obszar użycia chusteczek alkoholowych

Chusteczki SUPER Sani-Cloth ® PLUS  przeznaczone do dezynfekcji powierzchni w obszarze ochrony zdrowia, dedykowane są do zastosowań w sektorze medycznym, zwłaszcza w szpitalach, placówkach medycznych, instytucjach ochrony zdrowia, gabinetach lekarskich oraz przychodniach. Ale, dzięki ich szerokim właściwościom, są również profesjonalnym rozwiązaniem, skutecznie eliminującym szkodliwe mikroorganizmy w klinikach medycyny estetycznej, gabinetach stomatologicznych, gabinetach weterynaryjnych, gabinetach kosmetycznych czy Domach Pomocy Społecznej.

Producent zachęca do stosowania również do małych, trudnodostępnych powierzchni oraz powierzchni gładkich, nieporowatych, nieinwazyjnego sprzętu medycznego, urządzeń stomatologicznych, weterynaryjnych i kosmetycznych.

Spektrum działania – skuteczność mikrobiologiczna potwierdzona badaniami laboratoryjnymi

Szerokie spektrum biobójcze alkoholowych chusteczek SUPER Sani-Cloth ® PLUS to przede wszystkim wysoka skuteczność w warunkach czystych i brudnych, potwierdzona specjalistycznymi badaniami laboratoryjnymi.

Po pierwsze wykazują działanie:

› bakteriobójcze (w tym MRSA!)

› grzybobójcze

› wirusobójcze

› prątkobójcze

Wystarczy krótki czas kontaktu – tylko 15 sekund! , aby osiągnąć skuteczność bójczą.

Po drugie i najważniejsze producent potwierdza skuteczność mikrobiologiczną wobec wirusa SARS (w tym SARS-CoV-2) w 15 sekund!

Co charakteryzuje chusteczki alkoholowe przeznaczone do profesjonalnej dezynfekcji powierzchni?

Oprócz skuteczności mikrobiologicznej, kluczowe znaczenie ma również wysoka kompatybilność, struktura włókniny oraz rodzaj dostępnych opakowań.

Wysoka kompatybilność materiałowa, wskazana przez producenta PDI Healthcare, wskazuje na szerokie zastosowanie chusteczek SUPER Sani-Cloth ® PLUS. Kompatybilność została również potwierdzona przez polskiego producenta sprzętu i wyposażenia medycznego Famed Żywiec Sp. z o.o., to zdecydowanie zalety tego produktu.

 

Rekomendacja FAMED Żywiec zastosowania chusteczek alkoholowych PDI Super Sani Cloth PLUS      Rekomendacja FAMED Żywiec do zastosowania chusteczek PDI SUPER Sani Cloth PLUS

 

Przy wyborze, warto również zapoznać się z:

› rodzajem włókniny (strukturą chusteczek)

› gramaturą

› konkretnymi rozmiarami włókniny

W przypadku alkoholowych chusteczek SUPER Sani-Cloth ® PLUS producent proponuje opakowania w postaci tuby, wskazując konkretne parametry produktu:

› tuba a’125 szt. – chusteczki o rozmiarze 133 mm x 185mm i gramaturze 23g/m2

› tuba a’200 szt. – chusteczki o rozmiarze 200 mm x200mm i gramaturze 23g/m2

Dodatkowe walory mające wpływ na świadomy wybór chusteczek alkoholowych?

Weryfikując jakość produktów medycznych dostępnych na polskim rynku medycznym, sprawdź:

› ich skład

› skuteczność mikrobiologiczną

› kompatybilność

› różnorodność opakowań

a po zapoznaniu się z każdym z wymienionych parametrów, będziesz miał wpływa na świadomy wybór.

Dodatkowo wygoda stosowania, w postaci poręcznego i praktycznego opakowania, które zajmuje mało miejsca i daje możliwość sprawnego dozowania, plus szczelne zamknięcie to plusy, na które warto zwrócić uwagę.

W przypadku alkoholowych chusteczek SUPER Sani-Cloth ® PLUS producent zadbał również o akcesoria dodatkowe, czyli uchwyty służące do mocowania produktu do ścian, powierzchni i urządzeń mobilnych. Zapewnia to łatwy i szybki dostęp do produktu, umożliwia umieszczenie asortymentu w strategicznych, kluczowych pomieszczeniach oraz chroni oryginalne opakowania przed uszkodzeniem.

 

Mocowanie do chusteczek alkoholowych PDI SUPER SANI CLOTH PLUS

Pamiętajmy, również, że profesjonalne produkty medyczne zawierające alkohol – kodowane są kolorem czerwonym, co ułatwia identyfikację produktu i ich alkoholowy skład. To kolejny element wyróżniający profesjonalny produkt medyczny, do którego należą chusteczki SUPER Sani-Cloth ® PLUS.

 

Dbaj o zdrowie! Wybieraj świadomie!


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń lub napisz:

☎ 512 199 904

e-mail:  handlowy@tuttomed.pl

Chętnie podzielimy się z Tobą zdobytą wiedzą i doświadczeniem, zaproponujemy produkt idealny do Twoich potrzeb, jednocześnie dbając o optymalizację comiesięcznych kosztów w Twojej placówce zdrowia.

Zapraszamy do współpracy.

Zespół Tuttomed Farmacja


Zapraszamy Cię również do zapoznania się z innymi artykułami:

Włóknina medyczna – Czyściwo medyczne

Dezynfekcja i jej skuteczność

Dobrego zdrowia!