Hurtownia Medyczna

Prontosan Antyseptyk na Rany

Prontosan antyspetyk do leczenia ran, preparat do trudnogojących się ran, hurtownia medyczna Tutomed Farmacja, hurtownia jedorazowych produktów medycznych

Prontosan to innowacyjny preparat – antyseptyk na rany, do przemywania skomplikowanych i trudnogojących się ran, producenta Aesculap Chifa, firmy należącej do grupy B. Braun. To wyrób medyczny najczęściej wybierany przez Klientów naszej hurtowni Tuttomed Farmacja.

Zanim przybliżymy dokładnie wartości i skład produktu, zacznijmy od przypomnienia:

Czym jest antyseptyka?

Najprościej opisując, antyseptyka polega na zastosowaniu odpowiednich preparatów aby w prosty sposób zapobiegać zakażeniom skóry, narządów i błon śluzowych. Antyseptyki to roztwory (substancje) mają na celu zniszczenie chorobotwórczych mikroorganizmów, mogących wywołać infekcje w obrębie powstałych ran, skaleczeń skóry, czy błon śluzowych i zapobiegać dostaniu się mikroorganizmów do tkanek.

Prontosan najlepszy antyseptyk na rany

Wybierając środek do przemywania ran, w większości zwracamy uwagę na szerokie możliwości zastosowania, ograniczenia wiekowe oraz możliwość zastosowania specjalistycznych opatrunków.

Prontosan [1] faktycznie spełnia wygórowane wymogi, dedykowany jest bowiem do:

 • każdego rodzaju ran, a dokładniej ran niezakażonych, ran zakażonych, a co więcej również do trudnogojących się ran, w tym błon śluzowych, które równie często ulegają zakażeniu
 • dedykowany jest do pielęgnacji skóry wokół  obwodowych i centralnych dostępów naczyniowych
 • doskonale oczyszcza, nawilża i utrzymuje rany w stanie wilgotnym

Dokładny obszar możliwego zastosowania Prontosanu:

 • rany ostre, czyli rany urazowe (np. naruszenie ciągłości skóry, rany kąsane, cięte, miażdżone) oraz rany pooperacyjne
 • rany przewlekłe, czyli zakażone miejsca (owrzodzenie goleni, zakażona stopa cukrzycowa, przetoki i ropnie) odleżyny, oparzenia termiczne i chemiczne
 • dedykowany do terapii podciśnieniowej
 • stosowany do błon śluzowych – przed badaniami ginekologicznymi i cewnikowaniem
 • polecany do pielęgnacji skóry wokół dostępów naczyniowych obwodowych i centralnych (kaniula dożylna, CVC, cewnik tunelizowany, port naczyniowy)
 • dedykowany również do pielęgnacji skóry wokół dostępów do przewodu pokarmowego (PEG, PEJ), skóry wokół drenów, okolic stomii
 • doskonale sprawdzi się przy bezbolesnym usuwaniu zaschniętnych opatrunków
 • stosowany do śródoperacyjnego czyszczenia i płukania ran

Dodatkowe walory antyseptyku:

 • z powodzeniem może być stosowany w okresie ciąży i laktacji oraz u dzieci od 1-go dnia życia
 • jest substancją jałową i nietoksyczną dla tkanek
 • jest produktem natychmiast gotowym do użycia, występuję w formie roztworu lub żelu
 • usuwa biofilm i zapobiega jego powstawaniu, przyspiesza gojenie się ran, oczyszcza rany z wysięku oraz fizycznych i chemicznych zanieczyszczeń
 • nie drażni i nie uczula, nie powoduje dolegliwości bólowych
 • zapobiega wtórnym infekcjom i zmniejsza powstające blizny
 • stabilizuje pH na poziomie fizjologicznym (pH 5-6)
 • może być stosowany z każdym rodzajem opatrunków, w tym opatrunków z jonami srebra

Prontosan – skład antyseptyku

Unikalna kombinacja dwóch składników poliheksanidu 0,1% oraz betainy 0,1%, gdzie:

 • Poliheksanid to polimer o działaniu antyseptycznym wykazujący szerokie spektrum aktywności przeciwdrobnoustrojowej. Działa zarówno przeciwko bakteriom Gram-dodatnim, jak i Gram-ujemnym.
 • Betaina to organiczny związek będący pochodną aminokwasu glicyny. Betaina jest doskonale tolerowalna, rozbija biofilm powstały na ranie, usuwa zabrudzenia, co zmniejsza obciążenie powierzchni rany bakteriami i resztkami organicznymi.

Prontosan jest wyrobem medycznym klasy III, Certyfikowanym przez DEKRA – certyfikat potwierdzający skuteczność wobec biofilmu.

Rekomendacja  do zastosowania:

 • Prontosan® spray na rany oraz Prontosan® acute żel na rany – to produkty rekomendowane dla dzieci, do codziennej pielęgnacji drobnych ran i zadrapań.

Prontosan w spray’u i żelu na drobne rany – pobierz ulotkę informacyjną

 • W przypadku leczenia ran trudnogojących się, ran głębokich i pooperacyjnych, stosuje się Prontosan® roztwór i Prontosan® żel.

Roztwór i żel Prontosan na trudnogojące się rany – pobierz ulotkę informacyjną

Bez wątpienia Prontosan to obecnie antyseptyk pierwszego wyboru. Preparat o szerokim zastosowaniu, gotowy do natychmiastowego użycia, po pierwsze przez specjalistów w leczeniu i opatrywaniu skomplikowanych ran, po drugie jako niezbędnik domowy w codziennym pielęgnowaniu lekkich ran i skaleczeń naszych najbliższych.

To z pewnością preparat godny polecenia w profilaktyce zakażeń i leczenia pooperacyjnych, głębokich  i trudnogojących się ran.

 

Pobierz kartę produktu – Prontosan antyseptyk na rany 

 


[1] Przygotowując materiał skorzystano z materiałów przygotowanych przez producenta Aesculap Chifa Sp. z o.o. , znajdujących się na stornie https://www.bbraun.pl/

RADZIMY!
Z pewnością i ostrożnością, wybieraj środki do pielęgnacji ran. Pamiętaj również, że odpowiednio dobrany rodzaj opatrunku zabezpieczy dobrze ranę, zwiększy bezpieczeństwo przed przedostaniem się szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów i przyspieszy gojenie.

Dbaj o zdrowie! Wybieraj świadomie!

Zapraszamy do składania zamówień:
☎ 512 199 904    e-mail:  handlowy@tuttomed.pl

Chętnie podzielimy się z Tobą zdobytą wiedzą i doświadczeniem, zaproponujemy produkt idealny do Twoich potrzeb, jednocześnie dbając o optymalizację comiesięcznych kosztów w Twojej placówce zdrowia.

Zapraszamy do współpracy.
Zespół Tuttomed Farmacja


Zapraszamy Cię również do zapoznania się z innymi artykułami:

Opatrunki Medyczne – Rodzaje i ich Zastosowanie

Rękawice Medyczne – Rodzaj, Normy, Zastosowanie

Dobrego dnia!