Dezynfekcja, Hurtownia Medyczna, Jednorazowe Produkty Medyczne

PDI Sani-Cloth ® AF UNIVERSAL- Świadomy Wybór i Optymalizacja Kosztów

Chusteczki do mycia i dezynfekcji powierzchni PDI Sani Cloth Universal AF - produkty medyczne o wysokiej skuteczności mikrobiologicznej

PDI Sani-Cloth ® AF UNIVERSAL – świadomy wybór na podstawie analizy skuteczności i kompatybilności oraz optymalizacja kosztów! To bez wątpienia kluczowe kryteria, którymi powinniśmy kierować się wybierając profesjonalne produkty medyczne, spośród setek oferowanych przez rynek produktów przeznaczonych do profesjonalnej dezynfekcji.

Dlaczego?

W ostatnim czasie, na rynku pojawiło się wiele produktów do dezynfekcji powierzchni, ale czy faktycznie wszystkie, dopuszczone do obrotu produkty spełniają podstawowe kryteria oraz normy potwierdzone specjalistycznymi badaniami? Czy ich użycie przyczynia się do optymalizacji kosztów i co najważniejsze, czy faktycznie są skuteczne i bezpieczne podczas ich zastosowania?

Na podstawie chusteczek Sani-Cloth ® AF UNIVERSAL przeznaczonych do mycia i dezynfekcji brytyjskiego producenta PDI Healthcare przybliżymy kluczowe parametry, które powinien zawierać profesjonalny produkt medyczny, mający konkretne zastosowanie w sektorze medycznym, farmaceutycznym, czy beauty.

Dlaczego przeznaczenie produktu ma istotny wpływ na optymalizację kosztów?

Na przykładzie chusteczek Sani-Cloth ® AF UNIVERSAL, możemy wskazać ich szerokie zastosowanie i wysoką kompatybilność, która wyróżnia chusteczki o bezalkoholowym składzie.

Po pierwsze chusteczki ze względu na ich skład, dedykowane są do:

› powierzchni delikatnych

› wrażliwych oraz narażonych na działanie alkoholu

› wysoka kompatybilność materiałowa gwarantuje bezpieczeństwo stosowania

› niedrażniący skład

› daje możliwość użytkowania ich przez osoby z nadwrażliwością oddechową lub w pobliżu chorych pacjentów

Po drugie, ich natychmiastowa gotowość do użycia, wydajność oraz ekonomiczne opakowania, zdecydowanie zaoszczędzają czas podczas przeprowadzanej procedury. Są zdecydowanie wygodnym rozwiązaniem dla personelu medycznego podczas codziennej i systematycznej pracy.

Świadomy wybór – skuteczność bójcza Sani-Cloth ® AF UNIVERSAL potwierdzona badaniami

Co ważne – wysoka skuteczność biobójcza to skuteczność substancji czynnych zastosowanych w chusteczkach Sani-Cloth ® AF UNIVERSAL potwierdzona badaniami w akredytowanych laboratoriach, zgodnie z normami europejskimi.

Chusteczki posiadają szerokie spektrum biobójcze w warunkach czystych i brudnych. Wykazują działanie: bakteriobójcze, grzybobójcze, drożdżakobójcze, wirusobójcze i prątkobójcze, w tym skuteczność wobec SARS-CoV-2 w 30 sekund – to zdecydowanie ważny, potwierdzony parametr skuteczności, szczególnie w czasie pandemii.

Spójrz na pełną skuteczność bójczą chusteczek.

Krótszy czas działania – to optymalizacja czasu pracy personelu medycznego

Krótki czas działania to błyskawiczne działanie, które już od 30 sekund wykazuje bójczość na wskazane drobnoustroje.  A w obszarach medycznych niezwykle ważny jest czas działania i sprawne przygotowanie powierzchni do pracy oraz sprzętu medycznego do codziennego użycia. Dodatkowo błyskawiczna skuteczność z zachowaniem najwyższych standardów przyjętych w sektorze medycznym, zagwarantowane zostały przez producenta.

Szerokie spektrum działania chusteczek PDI Sani-Cloth ® AF UNIVERSAL – pewna optymalizacja kosztowa

Bez wątpienia szerokie spektrum zastosowania chusteczek w szpitalach, placówkach medycznych, instytucjach ochrony zdrowia, gabinetach kosmetycznych i weterynaryjnych, domach opieki  wiąże się z ich zastosowaniem praktycznie na każdym oddziale, na którym należy zachować najwyższe standardy higieny i dezynfekcji. I nie wskazujemy tylko podstawowych powierzchni, ale również powierzchnie sprzętów medycznych m.in. takie jak: inkubatory, sondy, głowice USG, głowice w urządzeniach kosmetycznych.

Różnorodność opakowań Sani-Cloth ® AF UNIVERSAL- zaprojektowana do konkretnych zastosowań

Szeroki wybór opakowań i rozmiarów chusteczek Sani-Cloth ® AF UNIVERSAL, oferowanych przez producenta, stworzony został z myślą o ich konkretnym zastosowaniu. To bez wątpienia podkreśla komfort ich użytkowania oraz wygodę stosowania.

A zatem, producent rekomendując poszczególne opakowania, precyzyjnie wskazuje ich konkretne przeznaczenie.

Opakowanie typu flow pack o pojemności 100 szt. o wymiarze włókniny 280 mm x 200 mm, charakteryzuje się bardzo miękką i wydajną włókniną. Przeznaczona jest do średniej wielkości, bardzo delikatnych powierzchni, podatnych na uszkodzenia i zarysowania.

Dodatkową zaletą tego opakowania jest:

› poręczne plastikowe opakowanie

› chusteczki pozostają długo nasączone, umożliwiając wydajne mycie i dezynfekcję już przy użyciu 1 chusteczki

› szczególnie polecane na oddziałach szpitalnych, w tym neonatologicznych, OIOM-ach, gabinetach lekarskich, gabinetach weterynaryjnych, przychodniach, w biurach, szkołach

Opakowanie typu flow pack 200 szt. o wymiarze włókniny 267 mm x 210 mm. Zastosowana włóknina posiada unikalną strukturę chusteczki, umożliwiającą mycie i dezynfekcję powierzchni porowatych, nieregularnych i szorstkich. Powierzchni wymagających zastosowania materiału nie pozostawiającego włókien.

Dodatkową zaletą tego opakowania jest:

› wydajność, a zastosowanie plastikowego klipsa stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wysychaniem chusteczek

› wysoka jakość włókniny charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną. Dzięki temu chusteczki nie strzępią się i nie rozwarstwiają

› chusteczki są mocno nasączone roztworem, dzięki czemu możliwe jest stosowanie na rozległych (większych) powierzchniach. Dodatkowo przeprowadzając procedurę dezynfekcji dłużej, nie tracą one swojej skuteczności

› tego rodzaju opakowania dedykowane są na: oddziałach szpitalnych, gabinetach lekarskich, gabinetach weterynaryjnych

Opakowanie typu tuba 200 szt. o wymiarach włókniny 200 mm x 200 mm, to optymalna wersja chusteczek. Ten rodzaj opakowania dedykowany jest dla delikatnych i niewielkich rozmiarów powierzchni trudnodostępnych, z przeznaczeniem do szybkiego mycia z dezynfekcji.

Dodatkową zaletą tego opakowania jest:

› poręczne, twarde opakowanie, z możliwością pojedynczego dozowania chusteczek

› chusteczki w rozmiarze 200 mm x 200 mm pozwalają na szybkość działania oraz precyzję ich stosowania

› tego rodzaju opakowania dedykowane są do: gabinetów lekarskich, gabinetów weterynaryjnych, przychodni, poczekalni, urzędów, biur, szkół, a nawet przestrzeni domowej

W celu ułatwienia użytkowania chusteczek w opakowaniu typu flow pack 200 szt. i typu tuba 200 szt., producent przewidział wygodne uchwyty. Specjalnie oznakowane kolorystycznie mocowania do ściany, powierzchni i urządzeń mobilnych, niezwykle ułatwiają użytkownikom codzienne korzystanie z produktu.

Uchwyty pozwalają na szybki i łatwy dostęp do produktu, zabezpieczają oryginalne opakowania przed uszkodzeniem, mogą zostać umieszczone w pomieszczeniach, w których dezynfekcja jest wartością priorytetową. Dzięki mocowaniom chusteczki będą zawsze w widocznym miejscu, a utrzymanie powierzchni w czystości stanie się o wiele łatwiejsze. Co dodatkowo zwiększa profesjonalizm, jakość i komfort użytkowania.

 

 

Opakowane typu Wiaderko 225 szt. o wymiarach włókniny 267mm  x 270 mm charakteryzuje się bardzo miękką i wydajną włókniną. Zdecydowanie producent rekomenduje ten rodzaj chusteczek do rozległych powierzchni, wymagających precyzyjnego mycia i dezynfekcji.

Dodatkową zaletą opakowania jest:

› sprawne dozowanie chusteczek dzięki dyspenserowi na pokrywie

› mobilność – dzięki rączce wiaderka, która ułatwia dystrybucję chusteczek między salami, oddziałami i innymi przestrzeniami szpitalnymi

› wielkość i sposób konfekcjonowania chusteczek umożliwia dezynfekcję rozległych powierzchni, szczególnie blatów, stołów operacyjnych, łóżek, szafek, kozetek itp.

Podsumowanie

Dokonując świadomego wyboru profesjonalnych preparatów przeznaczonych do mycia i dezynfekcji powierzchni powinniśmy przeanalizować kluczowe parametry danego produktu medycznego. I na ich podstawie, wybrać ten najbardziej korzystny

› o szerokim spektrum działania

› wysokiej skuteczności mikrobiologicznej

› o różnorodności włókniny

› szerokiej kompatybilności materiałowej

Dzięki temu zadbamy również o optymalizację kosztową, zabezpieczając personel i pacjentów/klientów przed rozprzestrzenianiem się szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów.

Dbaj o zdrowie! Wybieraj świadomie!


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń lub napisz:

☎ 512 199 904

e-mail:  handlowy@tuttomed.pl

Chętnie podzielimy się z Tobą zdobytą wiedzą i doświadczeniem, zaproponujemy produkt idealny do Twoich potrzeb, jednocześnie dbając o optymalizację comiesięcznych kosztów w Twojej placówce zdrowia.

Zapraszamy do współpracy.

Zespół Tuttomed Farmacja


Zapraszamy Cię również do zapoznania się z innymi artykułami:

Włóknina medyczna – Czyściwo medyczne

Dezynfekcja i jej skuteczność

Dobrego zdrowia!