Dezynfekcja, Higiena, Hurtownia Medyczna, Jednorazowe Produkty Medyczne

Dezynfekcja Wysokiego Stopnia Chusteczkami Chlorowymi

Chusteczki na bazie chloru do dezynfekcji wysokiego stopnia

Dezynfekcja wysokiego stopnia chusteczkami chlorowymi, w dzisiejszej publikacji przybliżymy wartości chusteczek nasączonych podchlorynem sodu i zachęcimy do ich stosowania nie tylko w przestrzeni szpitalnej, ponieważ dotychczas tego rodzaju produkty miały swoje zastosowanie głównie w szpitalach, w których dezynfekcja wysokiego stopnia jest obligatoryjną czynnością.

Chlor jako środek przeznaczony do dezynfekcji wysokiego stopnia

Skupmy się na związkach chlorowych, które mają niebagatelne znaczenie w medycynie, a w procesie dezynfekcji są coraz bardziej doceniane, dzięki produktom gotowym do natychmiastowego użycia, które wykazują pełne spektrum bójcze.

Wśród substancji dezynfekujących zawierających chlor najczęściej spotykamy podchloryn sodu, który występuje w płynnej postaci. Substancja ta w wyższym stężeniu charakteryzuje się aktywnością również wobec form przetrwalnikowych, czyli sporów, które znajdują się w wydzielinach i wydalinach organicznych. A krew jako materiał organiczny jest materiałem wysoce zakaźnym.

Podsumowując, preparaty  chlorowe  najczęściej stosowane  są  do dezynfekcji  instalacji  wodnej,  sprzętu  do  hydroterapii,  bielizny  szpitalnej  i  odpadów klinicznych oraz powierzchni, zanieczyszczonych krwią lub płynami ustrojowymi. [1]

Dezynfekcja wysokiego stopnia chusteczkami na bazie chloru – skuteczność mikrobiologiczna potwierdzona badaniami

Niewątpliwie chusteczki chlorowe wykazują wysoką skuteczność dezynfekującą.

A jako przykład potwierdzający skuteczność takiego produktu, posłużą nam chusteczki z linii Healthcare brytyjskiego producenta PDI EMEA –  Sani-Cloth®CHLOR, w których substancją czynną jest podchloryn sodu o stężeniu 5400 ppm. Substancja w tym stężeniu wykazuje szerokie działanie sporobójcze potwierdzone badaniami wykonanymi w akredytowanych laboratoriach.

Pełną skuteczność mikrobiologiczną chusteczek PDI Sani-Cloth ® CHLOR możesz sprawdzić TUTAJ.

Dezynfekcja wysokiego stopnia – obszar użycia i właściwości chusteczek chlorowych, na przykładzie PDI Sani-Cloth ® CHLOR

W przeciwieństwie do produktów alkoholowych, które są najczęściej wybieranym środkiem dezynfekującym powierzchnie, ale nie posiadającym pełnego spektrum bójczego, chusteczki chlorowe przede wszystkim są produktem o szerokim zastosowaniu i zdecydowanie lepszych właściwościach bójczych. Dodatkowo przeprowadzone badania i gwarancja producenta, wyróżnia produkt medyczny klasy II a, spośród wielu innych, dostępnych na rynku.

A dokładniej:

Producent gwarantuje skuteczność bójczą w każdych warunkach. Skuteczność na bakterie, wirusy bezosłonkowe i osłonkowe, grzyby, prątki i spory.

› Chusteczki na bazie chloru dedykowane są do dezynfekcji małych i dużych powierzchni sprzętu medycznego i urządzeń medycznych.

› Przeznaczenie docelowe skierowane jest głównie do sektora medycznego i profesjonalnego zastosowania. Zwłaszcza w szpitalach, przychodniach, punktach pobrań krwi, laboratoriach badawczych, gabinetach weterynaryjnych. Dodatkowo warto użytkować produkt w Domach Pomocy Społecznej, Domach Dziennej Opieki, Przedszkolach, Salonach SPA.

› WAŻNE! Chusteczki z powodzeniem mogą być stosowane na wszystkich oddziałach szpitalnych, w tym na oddziałach noworodkowych i pediatrycznych.

› Pomimo chloru w składzie: chusteczki wykazują wysoką kompatybilność materiałową. A co najważniejsze, mogą również służyć do dezynfekcji powierzchni wrażliwych.

› Dzięki użytemu detergentowi w składzie chusteczek –  usuwanie zanieczyszczeń i biofilmu bakteryjnego z powierzchni staje się jeszcze łatwiejsze. Zastosowany produkt nie tylko skutecznie dezynfekuje, ale również posiada właściwości myjące.

› Chusteczki wykazują wysoką kompatybilność materiałową, m.in. potwierdzoną przez producenta sprzętu i wyposażenia medycznego Famed Żywiec Sp. z o.o.

› Ponadto gotowość chusteczek do natychmiastowego użycia, bez konieczności aktywacji, zapewnia bezpieczeństwo, szybkość i komfort ich użytkowania w procesie wysokiego stopnia dezynfekcji.

Dlaczego warto wybrać chusteczki na bazie chloru Sani-Cloth®CHLOR?

› Wysoka skuteczność już od 30 sekund!

› Szerokie spektrum biobójcze – wysoka skuteczność w warunkach czystych i brudnych. Działanie: bakteriobójcze, grzybobójcze, wirusobójcze, prątkobójcze i sporobójcze.

› Produkt sporobójczy – produkt osiąga skuteczność sporobójczą w 1 minutę! Skuteczność sporobójcza wobec: Bacillus subtilis, Bacillus cereus, Clostridium difficile!

› Pełna skuteczność wirusobójcza w 60 sekund! Skuteczność mikrobiologiczna wobec SARS (w tym SARS-CoV-2) w 30 sekund!

› Poręczna tuba zajmująca mało miejsca, którą można łatwo przenieść między oddziałami lub gabinetami.

› Praktyczna forma opakowania zapobiega wysychaniu chusteczek.

› W ofercie producenta dostępne są uchwyty służące do mocowania produktu do ścian, powierzchni i urządzeń mobilnych. Co zapewnia łatwy i szybki dostęp do produktu. Dodatkowo umożliwia umieszczenie asortymentu w strategicznych, kluczowych pomieszczeniach oraz chroni oryginalne opakowania przed uszkodzeniem.

› Opakowania oraz uchwyty kodowane kolorem pomarańczowym ułatwiają identyfikację produktu.

Podsumowanie

Dokonując wyboru profesjonalnych preparatów przeznaczonych do mycia i dezynfekcji powierzchni, szczególnie narażonych na zabrudzenia substancjami organicznymi, przeanalizujmy skuteczność mikrobiologiczną, kompatybilność i ich konkretne przeznaczenie. A następnie dokonajmy świadomego wyboru mającego wpływ na ochronę zdrowia, bezpieczeństwo ich zastosowania i komfort użytkowania podczas codziennej pracy.

Dzięki świadomym wyborom, zadbamy również o optymalizację kosztową, zabezpieczając personel i pacjentów/klientów przed rozprzestrzenianiem się szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów.

 

Dbaj o zdrowie! Wybieraj świadomie!

 

[1] DEZYNFEKCJA, STERYLIZACJA, ANTYSEPTYKA – Katedra i Zakład Mikrobiologii Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Autor opracowania: dr Małgorzata Fleischer

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń lub napisz:

☎ 512 199 904

e-mail: handlowy@tuttomed.pl

Chętnie podzielimy się z Tobą zdobytą wiedzą i doświadczeniem, zaproponujemy produkt idealny do Twoich potrzeb, jednocześnie dbając o optymalizację comiesięcznych kosztów w Twojej placówce zdrowia.

Zapraszamy do współpracy.

Zespół Tuttomed Farmacja


Zapraszamy Cię również do zapoznania się z innymi artykułami:

Włóknina medyczna – Czyściwo medyczne

Dezynfekcja i jej skuteczność

Dobrego zdrowia!